Aynı çiçek türü için neden bu kadar çok adım var?

Çiçek isimleri kafa karıştırıcı olabilir. Örneğin bir Zambağı ele alalım, genel adı Lily’dir ve botanik adı Lilium’dur, ancak bazen rengi tanımlamak için çeşit adıyla (yani Stargazer) çağrılabilir. Öğrenmek yıllar alır, bu yüzden çiçekleri yanlış isimle çağırmaktan korkmayın, çoğu çiçekçi ne istediğinizi bilmelidir.

Gerberalar neden bazen telle sarılıyor?

Gerberalar gibi bazı çiçekler, başları gövdelerini destekleyemeyecek kadar ağır olduğu için eğilir veya sarkar. Dikkatlice kablolayarak dik durabilirler ve daha uzun süre keyfini çıkarabilirsiniz!

Çiçeklerin ne kadar taze olduğunu nasıl anlarım?

Kahverengi veya susuz görünen yapraklara, sarkık gövdelere ve gevşek polenlere dikkat edin. Daima saygın bir çiçekçiden çiçek alın ve haftanın hangi günlerinde çiçeklerin getirildiğini sormaktan çekinmeyin!

Hastaneye gönderemeyeceğim çiçekler var mı?

Ne yazık ki evet. Hastaneye çiçek göndermeyi seçerken diğer hastalardan haberdar olmak önemlidir. Alerjisi veya astımı olan pek çok kişi yoğun kokulu çiçeklerden, örneğin Frezya, Stok veya Zambaklardan rahatsız olur. Ayrıca, hastane çalışanları sunamayacağından, gönderdiğiniz çiçeklerin bir vazoya yerleştirildiğinden emin olun.

Çiçeklerim ne kadar süre yaşar?

Farklı çiçek türlerinin farklı vazo ömrü standartları vardır, ancak uygun şekilde bakılırsa bazıları üç haftaya kadar dayanabilir. Sapları yeniden keserek ve vazo suyunu bir veya iki günde bir değiştirerek, kesme çiçeklerinizden fark edilir bir uzun ömür elde edersiniz.